BeterHoren Blog
  • Ménière en hyperacusis
  • De ziekte van Ménière en hyperacusis zijn extreem vervelende aandoeningen. De ziekte van Ménière kenmerkt zich door aanvallen van draaiduizeligheid, overgevoeligheid voor geluid en een verminderd gehoor. Op termijn kan het gehoor hierdoor steeds slechter worden. Extreme gevoeligheid voor geluid heet hyperacusis
    Patiënten die last hebben van een verminderd gehoor in combinatie met Ménière of hyperacusis, hebben vaak extra last van plotselinge, harde geluiden. Zij hebben soms baat bij een oorstukje dat de gehoorgang wat meer afsluit.

    Hoortoestellen bij de ziekte van Ménière en hyperacusis


    Het liefst willen we een aanpassing altijd zo open mogelijk maken. De eigen stem en andere geluiden blijven dan zo natuurlijk mogelijk klinken. Bij mensen met Ménière of hyperacusis, kies ik vaak voor een veel grote afsluiting. Hierdoor ontstaan meer mogelijkheden om harde, plotselinge geluiden te dempen. Deze geluiden komen normaal gesproken rechtstreeks door de ontluchting van het oorstukje naar binnen. Door meer geluid via het hoortoestel te sturen, kan het hoortoestel op tijd aan de noodrem trekken en het geluid afzwakken tot een acceptabel niveau.


    Ménière en hyperacusis zijn complexe aandoeningen, die door veel verschillende oorzaken kunnen ontstaan. Deze oplossing werkt dan ook niet voor iedereen even goed. Maar soms hebben mensen er veel baat bij. De afsluiting kan dan pijnaanvallen bij hyperacusis en Ménière-aanvallen voorkomen. Het is daarbij wel lastig om precies de juiste afstelling van het hoortoestel te vinden. Daarvoor nemen we bij Beter Horen graag de tijd. Als u wilt weten of een ander oorstukje voor u een uitkomst is, maak dan vrijblijvend een afspraak met een audicien van Beter Horen.
  • Deel dit artikel met anderen:
    • Facebook
    • Twitter
    • LinkedIn
    • Delicious
    • Google
Reacties op dit artikel:
  • 08/05/2012 - 12:38 Esther Noord zei:
  • Geachte heer Obbing, De TEK heeft 1 mogelijkheid met een transmitter en deze wordt, naar ik begrijp, in deze situatie gebruikt t.b.v. de TV. Een extra transmitter is helaas niet mogelijk bij de TEK. De opvolger van de TEK, de miniTEK, kan wel beschikken over een extra transmitter. Makkelijker is in dit geval een telefoon met bluetooth ingebouwd, bijvoorbeeld de Siemens SL 780 gigaset dect telefoon (€ 149,-) en deze via Bluetooth te koppelen aan de TEK. Er is dan geen extra transmitter meer nodig. De dect telefoon is vaak op voorraad in de winkel, en anders te bestellen. Levertijd is in dat geval ongeveer 3 werkdagen. Met vriendelijke groet, Esther Noord
  • 07/05/2012 - 10:11 Toin Obbing zei:
  • Mijn moeder heeft een TEK gekocht. De TV heb ik aangesloten op een transmitter zodat zij via blue tooth deze kan horen. Kan zij haar vaste telefoon van Siemens (zonder blue tooth functie en geen USB aansluiting) ook op een 2e transmitter aansluiten, en zo ja, wat kost zo'n transmitter dan. Of kan zij een losse Siemens vaste telefoon handset met blue tooth kopen en deze koppelen met haar bestaande set zo gebruik maken van mijn telefoon via TEK? De TEK komt overigens van Beter Horen. Ik wil voor moederdag regelen dat zij ook kan telefoneren via de TEK. Alvast bedankt voor uw reactie. Toin Obbing
  • 17/02/2012 - 20:19 Gerdis Michielse zei:
  • Ik heb last van Tinnitis en Hyperacusis en ben in lichte mate doof..Nu heb ik gehoord dat er gehoorapparaten zijn die ruisonderdrukkers hebben en dat maakt de tinnitis minder erg hoorbaar. Ook heb ik gehoord dat een audicien de toon/tonen van je tinnitis kan opsporen en een tegenfrequentie kan instelleren in het gehoorapparaat. Maar dat zou niet kunnen samengaan met gehoorcorrectie. Is mijn enige soelaas dus de ruisonderdrukker? Graag uw inzicht in deze.
  • 13/01/2011 - 14:41 mirjam krieg zei:
  • hallo, ik heb last van oorsuizen en hoorde van iemand dat je daar iets tegen kunt doen,kunt U mij daarover inlichten? groeten, mirjam krieg
Reacties op dit artikel:
Uw Naam*  
Uw E-mailadres* 
(wordt niet getoond)
Uw bericht: 
  Versturen
Onze specialisten: